Sendikamızdan İzban Yönetimine Cevap

Yalancısın İZBAN, hem de büyük yalancısın!!!
Geçen dönem olduğu gibi yine İzmir halkını kandırmaya çalışıyorsunuz, İzmir halkının aklıyla alay ediyorsunuz. İzmir halkını kandıramazsınız, kandıramayacaksınız! Geçen dönem İzmir halkına söylediğiniz 2.562 TL Makinist maaşını 2 yılın sonunda ancak ortalama ile bulabildik. Yine kandırmaya çalışıyorsunuz insanları…
Öncelikle kamuoyuna açıkladığınız toplu sözleşme tekliflerinizin doğru olmadığını hepimiz biliyoruz. 342 İZBAN çalışanı arkadaşımız için açıkladığınız “NET ORTALAMA ÜCRETLERİN” aylık toplamını yine açıkladığınız şekliyle “ORTALAMA NET” olarak verdiğiniz takdirde ne İZBAN çalışanları ne de İzmir halkı mağdur olmayacaktır.
Tek bir örnek bile yeter; 3.435 TL “ORTALAMA NET” maaş teklif ettiğiniz Makinistlerin şu an ikramiye, sosyal yardımlar, her makinistin almadığı aile çocuk yardımları ve AGİ dahil ortalama net maaşları 2.550 TL + Yol-Yemek. Teklif ettiğiniz % 22 zammı üzerine ekleyince biz 3.435 TL net ortalamayı bulamadık.
Bunun dışında açıklamanızda “GREV yaklaşımıyla İzmir halkını ve çalışanlarımızı mağdur eden Demiryol İş Sendikası İzmir Şubesi” ifadenizi tüm kamuoyu önünde reddediyoruz. Çalışanlarınızın tamamına ulaşmanız hiç zor değil. Lütfen çalışanlarınızın tamamına ulaşıp teklifinizi bizzat hatırlatarak yarın işbaşı yapmalarını sağlayınız. Tabi sizin ifade ettiğiniz gibi çalışanlarınızı Demiryol İş sendikası İzmir Şubesi olarak gerçekten biz mağdur ediyorsak. İfade ettiğiniz “ORTALAMA NET” ücretlere arkadaşlarımızın hiçbir itirazı bulunmuyor.
Demiryol İş Sendikası İzmir şubesi olarak ifade dilimiz için İzmir kamuoyunun hoşgörüsüne sığınıyoruz. Ancak İzban yaptığı açıklama ile sadece çalışanlarının değil siz değerli İzmir halkının da aklıyla alay etmektedir.
İzmir kamuoyuna saygılarımızla

DEMİRYOL İŞ SENDİKASI İZMİR ŞUBESİ