İZMİR METRO ve İZBAN BULUŞMALARIMIZ

İZMİR METRO ve İZBAN BULUŞMALARIMIZ

Şubemiz bünyesinde örgütlü olduğumuz İZMİR METRO ve İZBAN’da çalışan arkadaşlarımızla oldukça geniş katılımlı toplantılar düzenledik. 18-19 Ekim 2016 tarihlerinde yaklaşık 350 arkadaşımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz toplantılarda halen devam eden İZBAN ve İZMİR METRO Toplu Sözleşmeleri ile ilgili geniş kapsamlı bilgilendirme yaptık. Arkadaşlarımızın görüşlerini, düşüncelerini dinledik.

105 arkadaşımızın asgari ücretle çalıştığı, İzmir Büyükşehir Belediyesinin sahibi olduğu İzmir Metrosundan yaklaşık % 33 eksik ücretle çalışan ve uyuşmazlık aşamasında olan İZBAN Sözleşmesi ile ilgili 8 Kasım tarihinde GREV yapma kararı alındı.

Demiryol İş Sendikamız her zaman olduğu gibi hak mücadelesi yapacak olan İZBAN A.Ş. çalışanı arkadaşlarımızın yanında olacak, her türlü desteği ve yardımlaşmayı sağlamak için var gücüyle çalışacaktır.

Hiç istemememize rağmen insanca yaşayabilmek ve ailesine ekmek götürebilmek için Grev kararı alınan İZBAN’da çalışan arkadaşlarımıza tüm kamuoyunun her türlü desteğini bekliyoruz. Yapılan hak mücadelemizin İZBAN çalışanlarına ve tüm emek camiasına hayırlı olmasını diliyoruz.

 

DEMİRYOL İŞ SENDİKASI İZMİR ŞUBESİ

img_2684 img_2692 img_2695 img_2704 img_2710 img_2683