Duyurular

duyurular

“Yapı Ressamlığı Öğretmenliği” ve “Yapı Tasarımı Öğretmenliği” İnşaat Mühendisliği Tamamlama Programı Girişi Sınavı, Tercih ve Yerleştirme İşlemleri (27.11.2015)

İnşaat Mühendisliği Tamamlama Programına Tercih İşlemleri 4 Aralık-12 Aralık tarihleri arasında http://www.sausem.sakarya.edu.tr/adresi üzerinden yapılacak olup, yerleştirme sonuçları 18 Aralık 2015 tarihinde Sakarya Üniversitesi’nin web sayfasında duyurulacaktır.

 

İKB Bankacılık ve Finans Ödülü (26.11.2015)

Ülkemizin üyesi bulunduğu İslam Kalkınma Bankası (İKB) tarafından, 2016 yılı “İslam Bankacılık ve Finans” ödülü verilecektir.

 

Ödül ile ilgili detaylı bilgilere İKB’nin http://www.isdb.org internet sayfasından ulaşılabilmektedir.

 

Son başvuru tarihi 6 Aralık 2015 olan söz konusu ödüle aday olabileceklerin başvurularını doğrudan İslam Kalkınma Bankası (İKB)’na göndermeleri gerekmektedir.

 

KSYÖ Münhal Kadro (26.11.2015)

Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü (KSYÖ) Teknik Sekretaryası tarafından “Kıdemli Analitik Kimya Uzmanı P-4” başlıklı münhal kadro verilecektir.

 

Kadroyla ilgili bilgilere https://apps.opcw.org internet adresinden ulaşabilmekte olup, son başvuru tarihi 27 Aralık 2015’dir.

 

YÖK ve ÜAK, Yükseköğretim Kalite Kurulunda Yer Alacak Üyelerini Belirledi

Yükseköğretim kurumlarımızda eğitim-öğretim, araştırma faaliyetleri ile idarî hizmetlerinin iç ve dış kalite güvencesi, akreditasyon süreçleri ve bağımsız dış değerlendirme kurumlarının yetkilendirilmesi süreçleri ile bu kapsamda tanımlanan görev, yetki ve sorumluluklara ilişkin esasların düzenlendiği Yükseköğretim Kalite Güvencesi Yönetmeliği, kapsamında Yükseköğretim Kurulu ile ilişkili fakat karar alma süreçlerinde bağımsız ve şeffaf bir yapıda ve ilgili paydaşların üye olarak yer alacağı “Yükseköğretim Kalite Kurulu”na ilgili Yönetmelik kapsamında Yükseköğretim Genel Kurulu ve Üniversitelerarası Kurul tarafından seçilecek üyeler belirlenmiştir.

 

Duyurunun devamını okumak için tıklayınız.